Gyvenimo sprendimai > Koučingas > "Paprastai" apie koučingą

"Paprastai" apie koučingą

Kaip dabar atsimenu, per pokalbį su drauge, tarp kitko, leptelėjau:

- Žinai, dabar mano gyvenime atsirado koučingas.

- Kas, kas? Kas toks? - draugės veide pasirodė nuostaba.

- Draugas. - Šyptelėjau ir dar pridūriau. - Nebegaliu be jo.

Ir prapliupau juoktis.

- Nesupratau? Turbūt juokauji? Gal gali pakartoti jo vardą? - Kamantinėjo.

O kai pradėjau kalbėti, kas tai yra, pokalbio visas įdomumas dingo. Tema apie "draugą" būtų kažkas tokio, bet apie koučingą!?

Supratau, kad „sausu“ pokalbiu nei kiek nesudominsiu draugės, kas tai yra ir kam jai to reikia?

- Kažkoks kosmosas, - pridūrė. - Matyt ne ta diena. Keičiam temą, geriau paplepame apie ...

Taip ir praėjo vakaras, be plepant apie bet ką, išskyrus koučingą.

Parėjau namo ir sukau galvą, kaip galima būtų paaiškinti trumpai, aiškiai, suprantamai – "kas yra tas koučingas?“

Viena supratau, kad apibrėžimais miela nebūsiu:

  • Koučingas - nuolatinis profesionalus ryšys, kuris padeda žmonėms pasiekti nepaprastų rezultatų gyvenime, profesinėje srityje, versle ar organizacijoje.
  • Koučingas - menas padėti kitam mokytis ir tobulėti be nurodinėjimo.

  • Koučingas - tai procesas, padedantis išlaisvinti vidinį žmogaus potencialą. Ir t.t.

Iš tiesų, visa tai yra suprantama man ir tiems, kurie domisi šia sritimi. Tačiau, ar tai „užkabina“ tą, kuris pirmą kartą išgirdo žodį „koučingas“?

Vėliau ir sesuo, kuriai aiškinau kas tai yra, leptelėjo:

- Klausydama tokių išvedžiojimų, jaučiuosi taip, kad šalia būčiau didžiulio laikrodžio ir jis be perstojo tiksėtų: kou...čin...gas, kou...čin...gas, tik...tak, tik...tak.... Galvoje daugiau nieko, kaip tik pasakyti - ačiū, nebereikia, nelįsk, nes man per sudėtinga.

- Teisybė, - paantrino draugė. - Paaiškink taip, kad ir aš galėčiau pasakyti "oho, aš noriu jo".

Sutikime - toks realus gyvenimas ir mus supanti aplinka. Nedaug žmonių gali šiai dienai pasakyti, kas yra koučingas trumpai, paprastai, be sudėtingų išvedžiojimų. Nors šis žodis vis dažniau ir dažniau yra girdimas visuomenėje.

- Įsivaizduok, kad tu "užsidegei" kažką nuveikti, bet vis blaškaisi tarp: „Ar daryti? Ar ne? Ar aš čia protingai sugalvojau? Gal reikia paklausti kitų nuomonės? Gal kas duos geresnį patarimą?“ Baimė veikti ir blaškymasis atima energiją, o dar ir artimieji pašiepia tavo norus, tuomet rankos ką nors nuveikti ir nusvyra. Gerai, jei aplinkoje yra tie, kurie tave „stumia“: eik, daryk, tvarkyk, siek, patikėk savimi. O jei tokių žmonių šalia tavęs nėra?

- Ką nori tuo pasakyti? Kad neatsiras tokių, kurie man padės? - Atšauna draugė.

- Žinoma rasi, jei tik ieškosi. - Atsakiau. - Bet aš ne apie tai. Klausyk. Net sportininkas yra tas, kuris ne visada žino, kaip jam laimėti. Todėl šalia jo yra treneris, kuris padeda siekti rezultatų, sustatyti planus ir siekti užsibrėžtų tikslų. Taip ir tu, gali turėti savo koučingo trenerį, kurio pagalba, gali pasiekti nepaprastų rezultatų savo gyvenime. Nes jis tave palaikys, padrąsins, tavimi tikės, tave išklausys, padės susisteminti tavo norų kratinį į vieną svarbiausią idėją ir tikslą. Viskas ko reikia iš tavęs - norėti pokyčių ir veikti tam, kad pasiekti šį tikslą.

„Koučingas“ yra tai, kai neduodami patarimai ir instrukcijos kaip elgtis. Čia yra išklausoma, girdima, klausinėjama ir tikima, kad pasieksi tai, ko nori tik Tu.

/Gitana S./

Atgal