Gyvenimo sprendimai > Koučingas > Koučingo pagrindas - klausimai

Koučingo pagrindas - klausimai

Kiekvieną dieną visi mes užduodame bent kelis klausimus sau ir kažkam kitam. Klausimų pagalba ieškome ir randame atsakymus.

Ar visada veikia posakis - klausk ir bus atsakyta?

Pagalvokime, ar visada paklausę, gauname norimą atsakymą? Arba, stebimės, kad atsakymas yra toks, kad geriau jau nebūtume uždavę klausimo.

Tuomet, kam reikalingas koučingas, jei mes visi mokame klausti?

Koučingo esmė - užduoti tokius klausimus, kuomet Jūs ieškote atsakymų savyje. Tokių, kurie nukreipia Jus į savo paties supratimą ir žinojimą, kaip pačiam priimti sprendimus veikti. Tik Jūs pats geriausiai žinote, ko Jums iš tiesų reikia ir ko norite. Bet tuo pats dažniausiai netikite.

Koučingas – kai užduodami mąstymą skatinantys klausimai. Ir visa esmė yra paprastuose, trumpuose, efektyviuose klausimuose.

Koučingo sesijos metu stengiamasi, kad Jūs pradėtumėte suvokti, kaip reikia spręsti problemas ar siekti tikslų. Problema pradedama spręsti tada, kai yra aiški sprendimo vizija. Pradedama ieškoti ne problemos priežasčių, o jos sprendimų. Ugdomi tokie įgūdžiai, kurie vėliau leistų Jums savarankiškai sėkmingai spręsti kitus sau iškeltus uždavinius.

Tad, nebijokite klausti ir ieškoti atsakymų.

/Gitana S./

Atgal