Gyvenimo sprendimai > Mintys raštu > Kelią į sėkmę lemia

Kelią į sėkmę lemia

 

10%   žinios, žinojimas, informacija


40%   mąstymo kryptis – pozityvus ar negatyvus, optimistiškas ar pesimistiškas mąstymas


50%   aplinka – kas mus supa, su kuo bendraujame, kas nori su mumis bendrauti, kas palaiko mus.


Kadaise, viename seminare, išgirdusi tokią teoriją, tik pečiais pakraipiau ir to rimtai nepriėmiau.Tik visai neseniai, bevartydama senus savo užrašus, atkreipiau į tai dėmesį ir nusprendžiau parašyti.

Nors, ilgai galvojau, kodėl būtent tokios pateiktos proporcijos: 10,40,50%? Iš kitos pusės, koks skirtumas? Galvoju, kad mes kiekvienas galime užrašyti savo kelio į sėkmę komponentus ir jiems priskirti reikšmes.

Rašau tik tai, ką supratau tuomet per seminarą. Mano pastebėjimai:

Kad ir kiek knygų be perskaityčiau, kiek seminarų be prilankyčiau, aš tik praplėsiu savo akiratį. Be veiksmo, šios žinios bus tik teorija.

Mąstydama aš vertinu aplinką, save, kitus žmones, vykstančius įvykius, sprendimus savo gyvenime. Nejučia pradedu kreipti dėmesį, kaip visa tai priimu: negatyviai - pozityviai, sunkiai – lengvai, abejingai – su polėkiu, su baime – ryžtingai, ...

Pradedu kreipti dėmesį į tai, kokia yra ir mane supanti aplinka. Su kuo bendrauju? Kokie žmonės yra mano gyvenime: blogi - geri, verkšlenantys - linksmi, nesuprantantys jumoro - sąmojingi, negatyvūs - pozityvūs, pikti - geraširdžiai, godūs – dosnūs, ...

Toliau tęsiu iš savo užrašų: mūsų mintys ir mus supanti aplinka yra svarbūs komponentai tam, kad siektume laimės ir pasisekimo. Kiekvienas iš mūsų turime gebėjimų daryti įtaką aplinkai – keisti aplinką, priimti aplinką, rinktis aplinką ir patys išvesti save iš tos aplinkos. Tik mes patys renkamės kuo save apsupti. Pagalvokime – kokios draugijos norime? Draugiškos, linksmos ar tokios, kurioje jaučiame kritiką, nepasitenkinimą, žemą savęs vertinimą. Tiesa ta, kad ne kiekvienam norime papasakoti apie savo tikslus ir planus.

Tik atradus bendraminčius, galima pastebėti, kad bendravimas pagyvėja. Jis tampa kokybiškas ir tuo pačiu jaučiamės gerai.


Mes patys sprendžiame, ko iš tiesų mums reikia šiuo metu.

/Gitana S./

Atgal