Gyvenimo sprendimai > Mintys raštu > Išgirsti autobuse patarimai, kaip apsisaugoti nuo erkių ir uodų

Išgirsti autobuse patarimai, kaip apsisaugoti nuo erkių ir uodų

 

Važiuojant autobusu, atkreipiau dėmesį į dviejų moterų pokalbį, kuris buvo gana gyvas ir ganėtinai garsus, kad girdėti net smulkmenas.

(Nepagalvokite, kad autobuse tik tą ir veikiu - klausau kas ką kalba.  :-)  ).

 

Neištvėrusi, išsitraukiau rašiklį bei užrašų knygelę iš rankinės ir kiek leido galimybės konspektavau neįtikėtinus patarimus, kaip apsisaugoti nuo uodų ir erkių. Todėl panorau pasidalinti ir su Jumis šia informacija, kuri manau bus naudinga daugeliui artėjant vasaros sezonui.

 

Rašau ta kalba, kuria kalbėjo abi damos:

1. "Aš, tai va, paimu tokį flakoną, kaip gėlių lapams nupurkšti ir ką darau - prilašinu eterinio arbatmedžių aliejaus na kokius 10 lašų ir sumaišau su puse stiklinės vandens. Vandens galima ir mažiau, jei norisi didesnės arbatmedžio aliejaus kvapo koncentracijos. Tuomet užsuku flakono dangtelį, gerai viską suplaku ir gamtoje apipurškiu visas atviras kūno vietas ir drabužius. Patikėk - uodai lanku praskrenda."

2. "Erkėms nepatinka česnakų kvapas. Todėl, vasarodama sode su vyru valgome keptą duonelę su česnaku".

3. "Girdėjau savo kaimynę kalbant, apie tai, kad erkės nemėgsta ir citrusinių vaisių kvapo. Ji daro tokį nuovirą - užvirina 2 puodelius vandens, supjausto į tą vandenį 2 citrinas, pavirina tą vandenį kokį pusvalanduką ir po to tą nuovirą ataušina. Perkošia ir supila į purškiamus flakonus. Purškia ant drabužių, pievelės ir ant savo šunelio. Nors ant gyvuliuko gal ir nepurkščiau... Bet gyvas, sveikas bėgioja po sodą".  :-)

 

Kiek tame tiesos?

Aš pati dar nežinau, bet sezono metu išbandysiu.

Kartais, pagalvojus, - gal būt yra "naudinga" išgirsti kažką, kur to visai nesitiki.

 

/Gitana S./

Atgal