Gyvenimo sprendimai > Mintys raštu > Vyro vyriškas atsakymas vyrui

Vyro vyriškas atsakymas vyrui

 

Negaliu nepasidalinti radijo paskaitos niuansais apie tinginystę ir vyriško charakterio formavimą.

 

Klausytojo komentarai ir klausimai lektoriui: 

Daug kalbama apie tinginystę. Pagaunu save, kad dažnai naršydamas Internete randu nemažai informacijos ir technikų apie tai, kaip organizuoti savo laiką, susidėlioti tvarkaraštį, kaip motyvuoti save ir veikti. Bet kažko trūksta, kad visa tai realizuoti. Atrodo pradedi kažką daryti ir po kurio tai laiko viskas susiveda į tai, kad kažkokiame etape suvoki: verti save kažką daryti per jėgą ir prievartą.  Net jei ir turi informacijos apie teisingą dienos režimą, paprasčiausiai nepavyksta tai įgyvendinti: neužtenka motyvacijos, įkvėpimo ir valios. Nieko nesinori daryti. Gal net ne tingėti, o paprasčiausiai būti nieko neveikiant. Toks jausmas, kad kažką daryti per skausmą, įtampą yra ne visiškai teisinga. Įtampa priveda prie susierzinimo, pykčio ir tuomet visiškai nieko nesinori daryti. Paprasčiausiai kovoji su pačiu savimi. Kaip susitarti su savimi ir pabaigti tą kovą? O gal nieko nedaryti?

 

Lektoriaus atsakymas:

Kadangi klausytojas jaunuolis, tai jam duosiu atsakymą kaip vyras, iš vyriškos pusės.

 

Iš to, kokius Jūs (klausytojas) užduodate klausimus ir pateikiate pasvarstymus, galiu teigti, kad Jūs nesusitariate su pačiu savimi ir neturite Jus motyvuojančios aplinkos. Gal būt, Jūsų artimiausia aplinka, tėvai net neskatino Jūsų nuo mažens veikti, o greičiau džiaugėsi, kad netrukdote ir turite kuo užsiimti – tyliai sėdite prie kompiuterio (tėvų svajonė – geras, ramus, netrukdantis vaikas). Nieko nenoriu įžeisti - tik subjektyvus pamąstymas, dažniausiai pasitvirtinantis. Neturėjote pavyzdžio, mokytojo, kuris Jus mokytų ir leistų pažinti realų gyvenimą.

 

Greičiausiai, kompiuteris yra Jūsų draugas ir patarėjas.

 

Norėčiau pasidžiaugti, kad bent jau užduodate klausimus ir ieškote atsakymų - daugumai jaunuolių tokių klausimų nekyla - o ir kam? Jiems tai yra normali būsena - tingėjimas, kažkoks išgyvenimas ar pragyvenimas, plaukimas pasroviui, ...

 

Pabandykite suvokti ko klausiate, nes Jūsų klausimuose labai daug dvejonės, abejonės, nepasitikėjimo ir ryžto stokos.

 

Viskas prasideda nuo pagarbos sau. Svarbu susitarti su pačiu savimi - ko iš tiesų norite - ne šiaip pasvajoti padebesiais (nors atsargiau - svajonės pildosi).

 

Vyro charakteris formuojamas per „sunkumų įveikimą“.


Tik nesupraskite klaidingai - sunkumų nereikia ieškoti, kad juos įveikti.


Bet tikrai nesėdint prie kompiuterio ar naršant internete (aišku jei tai nesusiję su darbine naudinga veikla). Ir ne toje erdvėje įveikinėjant iliuzinius sunkumus ir kliūtis. Nes, atsitraukus nuo virtualios erdvės, dėl neišmanymo patys dažnai kuriate sunkumus realybėje ir jau tada - ką daryti? Atgal į virtualią erdvę?

Šiaip internetas kaip pramoga, kompiuteriniai žaidimai kenkia jaunuoliui – jie neformuoja jo vyriško charakterio. Ne kompiuteriniuose žaidimuose turite mokytis gyvenimo, o realiame gyvenime turite formuoti charakterį ir įgauti patirties.

 

Jūs, kaip vyras, turite būti realybėje ir užsiimti lavinančia kūną ir protą veikla, o ne sėdėti namuose ir galvoti, kaip kovoti su tinginiu ir neveiklumu. Mąstykite.

 

Pats gyvenimas duoda pamokas, moko ir išmoko veikti, daryti ir išvengti klaidų, įveikti sunkumus ir pavojus, suteikia jėgų pasiekti realius tikslus.

 

O kas yra kompiuteriniuose žaidimuose? Iliuzija. Internetas, kaip pramoga, - iliuzija – joje beveik visi vaidina tokius, kokiais nori būti, o ne yra iš tiesų. Ir dėl to nebesugebama orientuotis realybėje ir priimti tam tikrų sprendimų ne tik dėl savęs, bet ir šalia esančių aplinkinių – šeimos, draugų, bendradarbių, ...

 

Jūs, kaip vyras, augate tikslų dėka. Ar šiuo metu turite bent vieną realų tikslą? Ne šiaip tikslą: pavalgyti ar sumušti 8 valandų rekordą naršant internete, dar blogiau tinginystės įveikimą (tai ir įveikinėsite, o ne kažko sieksite), o realų - gyvenimišką? Kalbu nors apie vieną, o iš tiesų, turite siekti daugiau - formuoti ir trumpalaikius, ir ilgalaikius tikslus, kurie kurtų vertę Jūsų gyvenime, atneštų naudą ir, to pasekoje, įgautumėte patirties.

Jei Jūs neturite tikslo, Jūsų asmenybė nesivysto. Nesivysto Jūsų charakteris, sugebėjimai, valia kažko siekti ir pasiekti.

 

Jūs turite, privalote save realizuoti, formuoti kaip asmenybę, net jei ir atrodo sunku ar neįmanoma.

Atsistokite, eikite, darykite, veikite, kurkite... Net, jei protas rėks, kad nesinori, negali, dabar tingisi.

 

Kyla klausimas - iš kur pas Jus bus energijos, valios ir ryžto, jei leidžiate savo protui Jus mulkinti pažadais - na kažkada tai padarysiu ar pasieksiu; drybsojimu prie kompiuterio (nes pavargęs – tik nežinia nuo ko !!!)?

 

Būtinai turite kažką daryti. GIRDITE – JŪS TURITE SIEKTI, DARYTI, VEIKTI !


Tikrai ne kovoti.

 

Kovojate su savimi? Dėl ko? Ir kam Jums to reikia?

 

Pažadėkite sau ir pažadą tesėkite. Iš tiesų, lengviausiai laužomi pažadai sau, kad ir su dienotvarke - imkite ir realizuokite "tą teisingą" dienos režimo planą - gal atsiras supratimas: ar Jums bent tai tinka. Gal Jums ne to reikia. Nepabandžius - apie ką toliau galima kalbėti? Planai, realizacijos lengvai keičiasi - nieko nedaroma (kam veltui laiką ir energiją švaistyti?) - postringaujama "niekas nenukentėjo".

 

Ar gi? Tai kam tada meluojate patys sau? Tuomet kokių pastangų dėka susiformuoja valia?

 

Reiktų net padaryti kažką dėl kitų, pažadėti padaryti ir ištesėti tai kas pažadėta – tai skatina veikti. Jei Jūs dalinate pažadus, bet jų nevykdote – tai koks Jūs esate vyras!? Jūs – ne Vyras! Ir nebandykite įsižeisti, jei Jus vadins bailiu ir apgailėtinu. Tam, kad būtumėte vyru – REIKIA GYVENTI REALŲ GYVENIMĄ, o ne sėdėti prie ekrano ir nepastebėti kaip bėga metai (tikrai ne dienos) !!!

 

Išdrįskite išjungti kompiuterį, prisiimti atsakomybę už save, už savo kiekvieną dieną, už savo veiklą. Siekite tikslų, bendraukite, mokykitės, tvarkykite reikalus - susiimkite dėl savęs. Nepatogu? Dėl savęs nepatogu? Tuomet, dėl ko?

 

Galų gale tapkite Vyru – Vyrišku Vyru. Vyrui svarbus yra tvirtas charakteris, o ne pamąstymai kaip įveikti tinginį.

Ar Jūs Vyras?

 

Toks vyriškas atsakymas yra klausytojui.

 

 

 

Oho - "stiprokai" - pagalvojau.

Atsakymas priverčia susimąstyti - kaip mestas akmenukas ne į jaunuolio, o į tėvų "daržą" (bent man taip pasirodė).

 

Ar iš tiesų mes skiriame pakankamai laiko vaikams, kad jiems padėti augti, vystytis ir tobulėti?

O gal ieškome lengviausio būdo: vaikai ir taip užaugs - yra kompiuteriai, televizoriai - ten yra informacija - tik kokia?

Yra mokytojai, yra būrelių vadovai, yra kiti žmonės. Ar ne gana?

 

Deja, kad ir kiek bevardinčiau, vaiko gyvenime esame PIRMIEJI mes - tėvai. Tik nuo mūsų pačių labiausiai priklauso: ką vaikai mato, kokias žinias gauna, kokia veikla užsiima, kokią patirtį kaupia ir ko jie siekia savo gyvenime.

 

Dar šiandien įvertinkime:

  • Kiek laiko praleidžiame su savo vaikais?

  • Kiek laiko leidžiame vaikams augti ir gyventi kompiuterio, televizoriaus, kitų globoje?

  • Ko mokome savo pavyzdžiu vaikus?

  • Ko labiausiai reikia šiandien mūsų vaikams?

  • Kokioje realybėje gyvena vaikai šiandien?

  • Kokias pareigas turi vaikai ir kaip su jomis tvarkosi?

 

Dalyvaukime savo vaikų gyvenime kartu.

 

/Gitana S./

Klausimas: Apie tinginystę. Internete galima rasti nemažai informacijos ir technikų apie tai kaip organizuoti savo laiką, susidėlioti tvarkaraštį, kaip motyvuoti save ir veikti. Bet po kurio tai liko viskas susiveda į tai, kad kažkuriuo tai momentu, ar kažkokiame etape suvoki, kad verti save kažką daryti per jėgą ir prievartą. Ar reikia per prievartą įsitempus kažką daryti? Net jei ir turi informacijos apie teisingą dienos režimą, paprasčiausiai nepavyksta tai įgyvendinti: tai neužtenka motyvacijos, įkvėpimo ar valios. Net jei ir žinome, nieko nedarome. Toks jausmas, kad kažką daryti per skausmą, per įtampą yra ne visiškai teisinga. Įtampa priveda prie susierzinimo, pykčio ir tuomet visiškai nieko nesinori daryti. Bet viskas dažniausiai susiveda į tai, kad reikia gyventi, veikti kovojant su pačiu savimi. Ar reikalinga kova su savimi?

 

Lektorius paklausė: „kas uždavė tokius klausimus: vyras ar moteris? Nuo to priklausys atsakymas“. Klausimai iš vyro.

 

Atsakymas: Vyrui duosiu atsakymą iš vyriškos pusės. Iš to, kokius Jūs užduodate klausimus ir pateikiate pasvarstymus, galiu teigti, kad Jus kaip vyrą jau sugadino kompiuteris ir Jūs neturite absoliučiai jokios Jus palaikančios, motyvuojančios artimiausios aplinkos – šeimos. Greičiausiai tėvai neskatino Jūsų veikti, o greičiau džiaugėsi, kad netrukdote ir turite kuo užsiimti – tyliai sėdite prie kompiuterio (tėvų svajonė – geras, ramus, netrukdantis vaikas).

Vyro charakteris formuojasi per „sunkumus“, tikrai nesėdint prie kompiuterio ir nenaršant internete. Ir ne ten ieškant sunkumų, kuriuos reikia įveikti. Šiaip internetas kaip pramoga, kompiuteriniai žaidimai, kenkia vyrui – jie neformuoja vyro vyriško charakterio. Ne kompiuteriniuose žaidimuose turite mokytis azarto ar heroizmo, o realiame gyvenime turite formuoti charakterį.

Jūs, kaip vyras, turite būti realybėje ir būtent realiame gyvenime veikti, o ne sėdėti namuose ir galvoti, kaip kovoti su tinginiu ir neveiklumu.

Pats gyvenimas duoda pamokas, moko ir išmoko veikti, daryti ir išvengti klaidų, įveikti sunkumus ir pavojus, suteikia jėgų pasiekti realius tikslus.

O kas yra kompiuteriniuose žaidimuose? Iliuzija. Internetas, kaip pramoga, - iliuzija – joje beveik visi vaidina tokius, kokiais nori būti, o ne yra iš tiesų. Ir dėl to vyrai nesugeba priimti tam tikrų sprendimų ne tik dėl savęs, bet ir šalia esančių aplinkinių – šeimos.

Jūs, kaip vyras, augate tikslų dėka. Jei Jūs neturite tikslo, Jūsų asmenybė nesivysto. Nesivysto Jūsų charakteris ir valia kažko siekti ir pasiekti. Jūs turite save realizuoti, formuoti kaip asmenybę, net jei ir atrodo sunku ar neįmanoma. Atsistokite, eikite, darykite, veikite, kurkite. Net, jei protas rėks, kad nesinori, negali, dabar tingisi. Kyla klausimas: iš kur pas Jus bus energijos, valios ir ryžto, jei leidžiate savo protui Jus mulkinti pažadais, drybsojimu prie kompiuterio (ilsiuosi, nes pavargau – tik nežinia nuo ko !!!)?

Būtinai turite kažką daryti. Girdite – daryti, veikti. Padaryti kažką dėl kitų, pažadėti padaryti ir ištesėti pažadą – kas skatins veikti. Jei Jūs duodate pažadus, bet jų nevykdote – tai koks Jūs esate vyras!? Jūs – ne Vyras! Ir nebandykite įsižeisti, jei Jus vadins bailiu ir apgailėtinu. Tam, kad būtumėte vyru – REIKIA GYVENTI REALŲ GYVENIMĄ, o ne sėdėti prie ekrano !!! Išdrįskite išjungti kompiuterį, prisiimti atsakomybę už save, už savo kiekvieną dieną, už savo veiklą. Siekite tikslo, tvarkykite reikalus - susiimkite. Galų gale tapkite Vyru – Vyrišku Vyru. Vyrui svarbus yra tvirtas charakteris, o ne pamąstymai kaip įveikti tingulį.

Pasižiūrėkite į save ir įvertinkite – kas esate šiandien – Vyras ar ne !

Toks vyriškas atsakymas vyrui.

 

 

Atgal